Pohřební služby a krematorium
Nonstop linka: 800 261 128
Česky English Deutsch
Drobečková navigace

Úvod > Často se ptáte

Často se ptáte

Jaké dokumenty jsou potřebné pro zařizování pohřbu?

List o prohlídce zemřelé osoby (Dostanete od koronera a nebo v nemocnici dle místa úmrtí), občanský průkaz objednavatele pohřbu.

Jaké jsou možnosti pohřebních obřadů a služeb?

Pohřbení formou kremace bez obřadu, obřad v obřadní síni a následná kremace a nebo uložení do země, obřad v kostele a následná kremace a nebo uložení do země, rozloučení s urnou v obřadní síni, v kostele a nebo na jiném důstojném místě dle vašeho výběru.

Jaká je cena pohřbu a jaké služby jsou zahrnuty?

Ceny pohřbů jsou individuální záleží na mnoha okolnostech. Neváhejte nás kontaktovat pro přesnější kalkulaci.

Jak probíhá převoz zesnulého a co je k tomu potřeba?

Převoz zesnulého probíhá ve speciálně upravených pohřebních vozech, pokud je úmrtí doma tak v hygienickém vaku a v přepravních nosítkách a pokud je úmrtí v nemocnici tak probíhá převoz již v koncové rakvi.

Jaké jsou možnosti uložení popela po kremaci?

Možností uložení popela po kremaci je celá řada, vsypová loučka, rozptylová loučka, uložení do hrobu, do hrobky, urnového hrobu, epitafu… ( tady vždy záleží na příslušném hřbitově co nabízí)

Jaké jsou postupy při úmrtí v nemocnici nebo doma?

Při úmrtí doma je v první řadě nutné kontaktovat koronera a nebo záchrannou službu a poté zavolat na pohřební službu dle vašeho výběru a objednat převoz zesnulého. Při úmrtí v nemocnici navštívíte pohřební službu a tam si domluvíte veškeré podrobnosti.

Jak zařídit smuteční obřad a výzdobu?

Smuteční obřad si domluvíte osobně v některé z našich kanceláří. Smuteční vazbu nabízíme zápůjční a nebo živou, je to na osobní domluvě, katalogy i s cenami jsou k dispozici v našich kancelářích.

Jaké jsou možnosti finanční pomoci a pohřebného?

Na těchto stránkách se  dozvíte zda máte nárok na pohřebné či jinou formu finanční pomoci. https://www.mpsv.cz/-/pohrebne